آکادمی کوانتوم تریدر همراه همیشگی...
پارسا حقیقی 09129219075 _ مهدی سادات رستم 09175571269
0

آموزش فیبوناچی(fibonacci) قسمت دوم

  • فیبوناچی اصلاحی

فیبوناچی اصلاحی، ساده ترین و کاربردي ترین ابزار از گروه خطوط فیبوناچی می باشد و همان طور که از اسم آن مشخص است، بازگشت هاي قیمت یا همان اصلاحات قیمت را محاسبه می کند به این صورت که انتهاي موج نزولی در روندي صعودي یا انتهاي موج صعودي در روندي نزولی را شناسایی می کند. به همین دلیل است که این سطوح بازگشت به سطوح حمایت و مقاومت قدرتمندي تبدیل می شوند. رسم این ابزار به این صورت است که همیشه از سمت آغاز روند به انتهاي روند ترسیم می شود. مقدار ۶۱/۸ و ۷۸/۶ درصد از اهمیت بالایی در این ابزار برخوردار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیبوناچی ها میتوانید در قسمت سرچ سایت ، فیبوناچی را سرچ کرده یا به لینک زیر مراجعه کنید :

لینک : http://www.quantumtrader.ir/fibonacci-types/

 

برای رسم فیبوناچی ریتریسمنت باید ابتدا و انتهای موج را انتخاب کرد و نقطه اول را ابتدای موج گرفت و نقطه دوم را باید انتهای موج قرار داد ( نحوه رسم فیبو ریتریسمنت باید از گذشته به حال بود چه در روند نزولی چه روند صعودی )

باید توجه داشت که هرچه موج انتخابی بزرگتر باشد نقطه حمایتی / مقاومتی که فیبو ریتریسمنت به ما میدهد از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود  و برای اینکه نقاط حمایتی اعتبار بیشتری داشته باشد میتوان از چند موج استفاده کرد و فیبو ریتریسمنت را بر روی انها رسم کرد که در این صورت منطقه PRZ  رسم کرده ایم که در جلسات بعدی به صورت کامل به ان خواهم پرداخت .

نکته بسیار مهمی که باید به ان توجه شود این میباشد که فیبو ریتریسمنت در روند صعودی ( موج صعودی ) حمایت هارا برای ما مشخص میکند و در روند نزولی ( موج نزولی ) نقاطی که به ما میدهد به عنوان مقاومت میباشد

مدرس : مهدی سادات رستم

شماره ارتباطی : ۰۹۱۷۵۵۷۱۲۶۹

مطالب را میتوانید به صورت کامل در فایل زیر مشاهده فرمایید

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *