آکادمی کوانتوم تریدر همراه همیشگی...
پارسا حقیقی 09129219075 _ مهدی سادات رستم 09175571269
0

آموزش فیبوناچی(Fibonacci) قسمت سوم

آموزش فیبوناچی قسمت سوم ( یافتن  PRZ  )

 

در این قسمت همراه شما خواهیم بود با اموزش یافتن Potential Reversal Zone که ان را PRZ میگویند به وسیله فیبوناچی ریتریسمنت . برای ان کار لازم است که فیبو ناچی ریتریسمنت و عملکرد انرا شناخت که در قسمت دوم اموزش فیبوناچی به صورت کامل توضیح داده شده .

  • فیبوناچی اصلاحی

فیبوناچی اصلاحی، ساده ترین و کاربردي ترین ابزار از گروه خطوط فیبوناچی می باشد و همان طور که از اسم آن مشخص است، بازگشت هاي قیمت یا همان اصلاحات قیمت را محاسبه می کند به این صورت که انتهاي موج نزولی در روندي صعودي یا انتهاي موج صعودي در روندي نزولی را شناسایی می کند. به همین دلیل است که این سطوح بازگشت به سطوح حمایت و مقاومت قدرتمندي تبدیل می شوند. رسم این ابزار به این صورت است که همیشه از سمت آغاز روند به انتهاي روند ترسیم می شود. مقدار ۶۱/۸ و ۷۸/۶ درصد از اهمیت بالایی در این ابزار برخوردار است .

برای رسم فیبوناچی ریتریسمنت باید ابتدا و انتهای موج را انتخاب کرد و نقطه اول را ابتدای موج گرفت و نقطه دوم را باید انتهای موج قرار داد ( نحوه رسم فیبو ریتریسمنت باید از گذشته به حال بود چه در روند نزولی چه روند صعودی )

باید توجه داشت که هرچه موج انتخابی بزرگتر باشد نقطه حمایتی / مقاومتی که فیبو ریتریسمنت به ما میدهد از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود  و برای اینکه نقاط حمایتی اعتبار بیشتری داشته باشد میتوان از چند موج استفاده کرد و فیبو ریتریسمنت را بر روی انها رسم کرد که در این صورت منطقه PRZ  رسم کرده ایم که در این جلسه به برسی ان خواهیم پرداخت .

نکته بسیار مهمی که باید به ان توجه شود این میباشد که فیبو ریتریسمنت در روند صعودی ( موج صعودی ) حمایت هارا برای ما مشخص میکند و در روند نزولی ( موج نزولی ) نقاطی که به ما میدهد به عنوان مقاومت میباشد

برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن قسمت دوم ویدیو اموزشی به این لینک مراجعه کنید .

لینک : http://www.quantumtrader.ir/amozesh_fibonacci-2/

مدرس : مهدی سادات رستم

تلفن ارتباطی : ۰۹۱۷۵۵۷۱۲۶۹

آموزش ابزار فیبوناچی (فیبوناچی اصلاحی) - طلاچارت

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *